Muži – I. B. třída, skupina B                                     11. 5. 2024

V Českém Meziříčí vítězně

FC České Meziříčí - TJ Velichovky 2:3 (1:1)

Branky: 45. Plšek, 82. Ježek - 27. Németh, 49. Panenka, 58. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Filip - Németh, Pácalt (K), Hanusík (72. Runkas), Kilevník, Emlar L. - Vít (60. Karel), Panenka

Další kolo nás zavedlo do nedalekého Českého Meziříčí, kde nás čekal domácí tým, který má velmi ofenzivní sílu, a tak se dal čekat zajímavý souboj.

Utkání začalo opatrně, oba soupeři jako by se dostávali do tempa a příliš vzruchu před brankami nebylo. V domácím dresu se připomněl nebezpečný Plšek jak střelou z úhlu, tak ze vzduchu, ale v obou případech branku minul. Ta největší šance přišla na druhé straně, kdy Pácalt ideálně vysunul mezi beky Panenku, ale ten domácího brankáře nepřekonal. Velichovky přesto udeřily jako první. Po dobře rozehraném rohovém kopu zakončoval k tyči Németh. Jenže po vedoucí brance postupem času byli domácí nebezpečnější, ale obrana Velichovek přečkala trestný kop z hranice vápna, kdy Mertlík a poté i beci hasili nebezpečí. Nepříjemných míčů na naši branku přibývalo, obětavá hostující obrana ještě odolala. Na druhé straně mohl zvýšit L. Emlar, ale prudký zpětný centr se mu nepovedlo usměrnit. Bohužel se závěrečným hvizdem přišlo to, co viselo ve vzduchu, domácí Plšek přesnou střelou na zadní tyč vyrovnal stav.

Jenže po změně stran ukázaly Velichovky svoji psychickou sílu, gól do šanty je nepoložil a hned ve 49. minutě Panenka pěknou střelou z hranice vápna vrátil hostům vedení. Střelec druhé branky byl poté důležitým aktérem dalších momentů, nejprve se mu zblízka nepovedlo doklepnout míč do sítě po centru z pravé strany, ale v 57. už mířil přesně. V té době byly Velichovky lepším týmem, ale nedokázaly to ještě více vyjádřit střelecky. Dvakrát mohl zvýšit Kilevník, ale jeho pokus o lob „alá Poborský“ skončil těsně nad a po trestném kopu se blýskl domácí brankář. Velichovky držely svůj dvoubrankový náskok a domácí nepouštěli do šancí, Jenže na začátku poslední desetiminutovky domácí hráč povedeným volejem snížil a zápletka byla na světě. Hosté však závěr odehráli poměrně bezpečně, kromě jedné nepříjemné střely, kterou Mertlík musel vyrazit, svého soupeře nepustili do závěrečného tlaku, a tak si z Českého Meziříčí vezou všechny body.

Jiří Lebedinský: Dnešní vítězství považuji z celkového pohledu zápasu za zasloužené, i přesto, že to nakonec byly na konci zápasu pěkné a zbytečné nervy. Cením si na týmu, že ho nepoložil gól do šatny, ani kontaktní gól v závěru zápasu. Sezóna ale nekončí a my jedeme dál! Veliké poděkování míří tradičně za velkým počtem našich fanoušků v čele s Fan-Clubem!

Rozhodčí: Průcha, Machač, laik