Muži – I. B. třída, skupina B                                     19. 5. 2024

Zasloužená výhra proti Javornici

TJ Velichovky – Sokol Javornice 3:0 (1:0)

Branky: 32. Kilevník (p.k.), 51. Panenka, 65. Panenka (p.k.)

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek (85. Hanusík), Rieger - Karel (46. Emlar L.), Pácalt (K) (68. Emlar J.), Németh, Kilevník, Filip - Panenka, Vít (58. Runkas)

Dnes do Velichovek zavítala Javornice, která po letech na předních příčkách se nachází tentokrát na opačné straně tabulky, ale díky kvalitě a zkušenostem tohoto týmu bylo jasné, že nás nečeká nic snadného.

Hned v úvodu se do zakončení snažili prosadit hosté, ale vytěžili jen rohový kop, z kterého však nic nevytěžili. Postupem času převzali aktivitu domácí hráči, zatlačili Javornici do defenzivy, ale přes pozorně bránící hosty se nedostali. Svou převahu stupňovali domácí i několika rohovými kopy, ale ani ty k vedoucí brance nevedly. Úvodní půlhodinu orámovala tvrdá střela hostujícího Krejčího, kterou Mertlík vyrazil. Poté už se poprvé měnilo skóre. Útočnou akci Velichovek zastavil hostující obránce faulem ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Kilevník. I nadále se hrálo převážně na hostující branku, ale vyloženou gólovou šanci si Velichovky nevypracovaly. V dobré pozici se přece jen v závěru ocitl Filip, ale rozvlnil jen boční síť.

Do druhého poločasu vstoupily Velichovky znovu s velkou chutí, přikovaly hosty ke svému vápnu, ale dlouho tomu chyběla střela. To změnil až Pácalt, poté i Kilevník, jeho střele chyběly centimetry. Tlak však vyústil ve druhý gól, když se ve vápně prosadil Panenka a zvýšil na 2:0. Krátce na to však mohla Javornice snížit, ale Mertlík včasným zásahem zachránil. Velichovky poté přidaly třetí branku, průnik Kilevníka byl zastaven nedovoleně a penaltový faul potrestal s přehledem Panenka. Poté se utkání spíše dohrávalo, hosté ještě jednou prověřili Merlíka tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, ale domácí brankář si čisté konto sebrat nenechal. V závěru mohli přidat čtvrtou branku domácí, Hanusík vybojoval míč a postupoval s Panenkou dva na jednoho, dvakrát si perfektně vyměnili míč, ale v zakončení bohužel Hanusík trefil jen na čáře javornického beka. Na třech bodech to však již nemělo vliv, a tak radost mohla začít další děkovačka týmu se svými příznivci.

Jiří Lebedinský: V dnešním utkání jsme na perfektně připraveném hřišti přivítali Javornici, která budila svými jarními výsledky a ofenzivními hráči veliký respekt. Od začátku zápasu se ale hrálo na jednu branku a bylo jen otázkou kdy a kolik branek vstřelíme. Cením si na týmu, že až na malé výjimky, od začátku až do konce zápasu šlapal tak, jak měl a jak jsme si řekli a rovněž mě těší po dlouhé době čisté konto, které si "Máša" už opravdu zasloužil. Veliké díky samozřejmě patří našim skvělým fanouškům za fandění, podporu a za dárek.

Rozhodčí: Kriegler, Šnajdr, Šťastný

DS: Slavíček