Muži – I. B. třída, skupina B                                     25. 5. 2024

Velichovky blamáž nepřipustily a vysoko zvítězily

FC Zdelov 1963 - TJ Velichovky 1:8 (0:5)

Branky: 59. Novák - 1. Panenka, 22. Németh, 35. Emlar L., 41. Runkas, 44. Kilevník, 46. Panenka, 51. Kilevník, 69. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt (K) Rieger (54. Karel) – Filip, Németh, Hanusík (46. Emlar J.), Kilevník, Emlar L. – Panenka, Runkas (46. Vít)

Dnes nás čekal zápas ve Zdelově, kde na místním útulném stadionu byl naším soupeřem domácí FK.

Utkání nemohlo začít pro Velichovky lépe, domácí stoper nešťastně pro svůj tým  namazal přímo Panenkovi a ten po kličce brankáři otevřel skóre. Další šance přišly záhy, ale Kilevník ani Hanusík neuspěli. Na druhé straně musel vytasit zákrok Mertlík proti střele domácího hráče. Hra pak byla neurovnaná, Velichovky kazily centry, čímž se připravovaly o další možné šance. Tuto pasáž pak ukončil po dvaceti minutách hry Németh, když na třikrát dorazil míč do sítě. Když poté přidal třetí branku L. Emlar, utkání bylo víceméně rozhodnuté. Bezstarostný průběh první půle přinesl ještě dvě branky, Kilevníkovu zpětnou přihrávku zužitkoval Runkas. Poté se prosadil hlavou Kilevník a poločas skončil výrazným náskokem 5:0.

Nástup druhé půle byl podobný té první, centr L.Emlara odvrátil domácí bek jen k Panenkovi a ten sám z hranice penalty si věděl rady. Sedmý kop přidal povedenou trefou z trestného kopu Kilevník. Domácí se poté dočkali čestného úspěchu, kdy skrytou střelou překonali Mertlíka. Oba týmy ve druhé půli trefili tyčku, poslední branku přidal v 69. minutě Panenka. Utkání na výborně připraveném trávníku se víceméně dohrávalo. Po celý zápas se hrálo v poklidné atmosféře, bez ostrých zákroků s velmi minimálním počtem faulů. Rozhodčí tak dnes karty vlastně nepotřeboval, k čemuž přispěly oba týmy a také rozhodnutý stav.  Oba týmy mohly ještě pohnout ukazatelem skóre, ale to už se nikomu nepovedlo. Zrodilo se tak vysoké vítězství Velichovek, domácím přejeme lepší zítřky, tak aby nadšení místní funkcionáři, přátelští diváci měli ve Zdelově opět radost z fotbalu. Kvalitní zázemí a výborné hřiště by si to jistě zasloužilo.

Jiří Lebedinský: Zápas ve Zdelově jsme nakonec zvládli velmi dobře. Vyšly nám výborně vždy vstupy do obou poločasů a s celkovým nasazením všech hráčů po celou dobu jsem víceméně spokojen. Samozřejmě jsme mohli dát daleko více gólů, ale spoustu našich šancí pochytal výborný domácí brankář. Jedinou „kaňkou“ na dnešním utkání je tak nakonec neudržená nula pro Mášu. Domácím děkujeme za vřelé přivítání, férový zápas a přejeme jim jen to dobré. Je škoda, že v takto pěkném areálu se nebude hrát 1.B.třída i nadále.

Rozhodčí: Pešava, Fišer, Hofman