Muži – I. B. třída, skupina B                         2. 6. 2024

Vysoká výhra Velichovek

TJ Velichovky – TJ Sokol Malšova Lhota 7:2 (4:1)

Branky: 5. Rieger, 9. Emlar L., 17. Kilevník, 39. Emlar J., 70. Panenka, 77. Németh, 86. Hanusík – 20. Musil, 47. Trampota

Sestava TJ Velichovky: Mertlík (83. Kořen) – Grmela, Ježek, Rieger – Filip, Németh, Kilevník (46. Karel), Pácalt (K), Emlar L. (62. Hanusík) – Panenka, Emlar J. (62. Runkas)

První červnovou neděli přijel do Velichovek celek z hradecké Malšovy Lhoty, které zatím jaro příliš nevychází. A to i díky oslabenému kádru oproti loňské sezoně, což bylo i dnes vidět.

Utkání však od samého úvodu chopily pevně do svých kopaček Velichovky a během 10 minut udeřily. Již v 5. minutě chytře rozehraná standarta vedla k vedoucí brance, kdy Ježkovu pobídku zužitkoval Rieger. Hned na to mohli J. Emlar s Kilevníkem přidat druhý gól, ale brankáře hostí nepřekonali. Krátce na to však další pěknou akci zakončoval L. Emlar. Hostující oslabený kádr na domácí nestačil a hrálo se převážně kolem velkého vápna hostí. Třetí branku přidal přesnou střelou k tyči Kilevník. Čtvrtý gól mohl přidat Panenka, ale trefil tyč. Hosté se k Mertlíkově brance dostávali ojediněle, ale dokázali se prosadit, kdy si i díky kluzkému terénu vybral slabší chvilku domácí brankář a hosté snížili. S Velichovkami však tento moment nezamával a nadále diktovaly tempo hry. Bezstarostný průběh utkání přinesl čtvrtou branku ve 39. minutě, kdy další pěknou akci zakončoval J. Emlar. Hostující brankář si na nedostatek práce stěžovat nemohl, ale pohotovými zákroky držel hosty o milosrdný výsledek.

Nástup do druhé půle však domácí trochu prospali, a Malšova Lhota se prosazuje po standartní situaci z levé strany. Velichovky nadále kontrolují průběh hry, ale v úvodní čtvrthodině druhé půle hostujícího brankáře neprověřili. A to i díky nepřesnostem, která provázela druhou půli. Výjimkou byla až akce, kterou zakončoval Panenka, když byl u míče dříve než brankář a po kličce zakončoval do prázdné branky. Další gól pak na sebe dlouho čekat, když další útočnou akci zakončoval přízemní střelou Németh. Utkání ve druhé půli ztratilo na tempu, přesto góly padaly. V 86. minutě se střelou na zadní tyč prosadil střídající Hanusík. Tím pečetil vysoké vítězství domácího týmu.

Jiří Lebedinský: Měli jsme výborný vstup do zápasu a vypadalo to na naprosto jasnou záležitost. Svými chybami jsme se však soupeře dostali zbytečně do hry. Vstup do druhého poločasu nám naopak vůbec nevyšel a po standardce soupeř lacině snížil, což by se nám stávat nemělo! Poté jsme měli hluchou pasáž, ale z ní jsme se naštěstí brzy dostali a závěr zápasu jsme měli již plně pod kontrolou a zaslouženě tak zvítězili. Potěšitelné a svým způsobem v našem případě i raritní je sedm různých střelců. Děkuji hráčům za přístup a nasazení, fanouškům pak za fandění!

Rozhodčí: Nývlt, Kafka, Korityák