Muži – I. B. třída, skupina B                                     15. 6. 2024

Mistři !!!

TJ Velichovky – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B 5:2 (2:0)

Branky: 5. Kilevník, 19. Panenka, 64. Runkas, 65. Panenka, 82. Hanusík – 50. Zemánek, 87. Effenberk

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek (84. Jelínek), Rieger – Filip, Emlar J. (58. Hanusík), Kilevník (84. Emlar L.), Pácalt (K), Németh – Panenka (68. Raszka), Karel (57. Runkas)

Závěrečný duel sezony nás netradičně v sobotu odpoledne čekal proti Rychnovu nad Kněžnou B, který si jako nováček po postupu v této sezoně vedl velice dobře.

Zápas plný očekávání začal pro Velichovky parádně, v 5. minutě posunul J. Emlar míč Kilevníkovi a ten technickou střelou z hranice vápna otevřel skóre. Hosté zahrozili po čtvrt hodině hry, kdy domácí obrana musela zažehnat první nebezpečí v našem vápně. Udeřilo tak na druhé straně, Panenka zahrával z levé strany trestný kop, který hostující brankář podběhl  a míč skončil v síti podruhé. Oboustranný zajímavý fotbal pokračoval, Rychnov byl blízko snížení, kdy na zadní tyči střílel hostující hráč a překonaného Mertlíka zastoupil na čáře Pácalt. Oba týmy se snažily hrát po zemi, ale větší šance už do poločasu nepřišla. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Druhý poločas začal však, jak si nikdo nepřál. Hosté krátce po návratu z kabin snížili a na domácí kopačky se vtěsnala patřičná nervozita. Hosté byli nebezpeční a nebyli daleko od vyrovnání. Domácí však tuto pasáž přečkali už bez další pohromy, naštěstí však přišla důležitá odpověď. Té však předcházely zahozené šance Runkase a Panenky. Až třetí šance se ujala, kdy po centru Panenky přinesl částečný klid do domácích řad Runkas. Velichovky krátce na to přidaly i čtvrtou branku, za cenu bolesti a poté i střídání se prosadil Panenka. Okleštěná sestava Rychnova však nic nezabalila a i nadále se snažili vrátit do zápasu. Nadále se hrálo slušné utkání, hlavní rozhodčí nemusel tahat ani jednu žlutou kartu. V závěru se ještě dočkala obě mužstva jedné branky. Nejprve se prosadil domácí Hanusík a poté ještě hosté korigovali. To už nic nezměnilo na tom, že se utkání dohrálo v klidu a mohli začít už mistrovské oslavy.

Jiří Lebedinský: V posledním zápase sezóny jsme přivítali kvalitní tým z Rychnova. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, a to se i potvrdilo. I přesto si troufám tvrdit, že naše vítězství je z celkového pohledu zápasu zasloužené. Největší krizí jsme si prošli po kontaktním gólu hostů na 1:2, ale zvládli jsme to. Určitě nám dnes pomohla šířka lavičky, která náš tým oživila a nakonec rozhodla. Dnešním zápasem jsme završili veleúspěšnou sezónu pro velichovský fotbal, která vejde do dějin. Všem, kteří se na této sezóně podíleli patří obrovský dík! Připsali jsme kromě prvního místa v tabulce ještě jedno neoddiskutovatelné vítězství, a to fanouškovské! To, co předváděli naši fanoušci v čele s FAN-CLUBEM po celou sezónu bylo neskutečné a moc jim za to tímto děkuju!

Rozhodčí: Černý, Žerovnický, Tokar