TJ Velichovky – muži 1. A. třída                              8.7.2024

Náš A tým po dvouletém působení v I. B třídě skupiny B dokázal postoupit o patro výš a letos bude poprvé v historii velichovské kopané hrát I. A. třídu Královéhradeckého kraje. V tomto článku se stručně zaměříme, co nová soutěž bude obnášet, které týmy nás budou čekat a co nás ještě před očekávaným startem krajské soutěže čeká. (Pozor, termíny uvedených  utkáních hejtmana nemusí být v době zveřejnění tohoto článků přesné).

Start letní přípravy je s ohledem na domácí Lázeňský pohár naplánován na úterý 9.7.2024 a úvodní týden by měl zakončit přípravný duel se staronovým účastníkem Krajského přeboru Vysokou nad Labem. Dle předběžných informací by se mělo hrát v neděli 14.7. od 18:00 ve Velichovkách. Víkend 20. - 21. července bude patřit již zmiňovanému Lázeňskému poháru, který se bude hrát po čtyřech letech opět ve Velichovkách. Zde se odehraje již 47. ročník. Našimi soupeři v sobotní skupině budou od 10:30 Klimkovice, ve 14:10  Železnice a skupinu uzavřeme utkáním s Konstantinovými Lázněmi od 16:20.  Kompletní rozpis Lázeňského poháru je umístěn na tomto webu. Týden na to, v neděli 28.7. je v plánu poslední přípravný zápas. “ Odveta“ z loňského léta proti Dolní Kalné bude tentokrát na hřišti soupeře. Hrát by se mělo od 18:00 hodin.

V neděli 4.8. od 18:00 hodin odehrajeme utkání předkola poháru hejtmana v Dohalicích, které letos dokázaly postoupit do I.B. třídy. Pohárový zápas tak bude generálkou před ostrým startem do sezony.

O týden později totiž vstoupíme do kolotoče jménem I. A. třída. Hned na úvod nás los poslal do dalekého Broumova. Mělo by se hrát v neděli 11.8. od 17:00 hodin. O týden později přivítáme historicky první zápas I. A. třídy na domácím hřišti, když přivítáme Třebeš B. Tím odstartujeme sérii tří zápasů s hradeckými týmy. Kompletní rozpis bude na webu po Lázeňském poháru, když už budou upřesněny termíny jednotlivých zápasů. Nyní se spíše zaměříme na týmy, které nás v soutěží čekají.  Velichovky jako obec mají poměrně výhodnou geografickou polohu, což je pro tuto soutěž dobré, neboť zde se už utkávají s týmy ze všech pěti okresů Královéhradeckého kraje. Dle orientačních údajů z webu mapy.cz za 15 týmy I. A. třídy najedeme zhruba celkem o 150 km více, než bychom letos zajížděli na I. B. třídu. Vysoký rozdíl však spočívá v tom, že v uplynulé sezoně jsme měli 13 soupeřů v celkové přibližné vzdálenosti 460 km (x 2 = 920 km), zatímco letos to bude 15 soupeřů v celkové přibližné vzdálenosti 535 km (x 2 = 1070 km),

Kromě Velichovek postoupil do 1. A třídy z naší skupiny i Černilov ze 2. místa, což bude jediný tým, a kterým jsme hráli i loni. Nováčkem ze skupiny A je Kopidlno a z krajského přeboru sestupivší a nám dobře známé Lázně Bělohrad. Pro úplnost zmíníme všechny naši soupeře dle příslušných okresů. Mateřský okres Náchod kromě našeho týmu bude zastupovat zmíněný a paradoxně nejvzdálenější soupeř Broumov. Na dojíždění atraktivní soupeři z hradeckého okresu bude rovněž již uvedený Černilov, Stěžery, Třebechovice pod Orebem a tři týmy přímo z krajské metropole. Konkrétně béčka Slavie a Třebše doplněno o Nový Hradec Králové. Všechny zmiňované týmy potkáme po sobě v srpnovém období. Do hradeckého okresu spadají ještě Kunčice, béčko RMSK Cidlina a Roudnice.  Stejně jako náchodský okres má dva zástupce okres Jičín, zatímco do Lázní Bělohrad je vzdálenost přijatelná, Kopidlno bude po Broumovu druhá nejvzdálenější destinace. Dvojice našich soupeřů bude i na Trutnovsku. Přímo v Trutnově místní B tým a v sezoně se podíváme i do Vrchlabí. V I. B. třídě poměrně početně zastoupený okres Rychnov nad Kněžnou tentokrát bude zastupovat pouze Kostelec nad Orlicí.