47. ročník Lázeňského poháru ve Velichovkách – 20.-21.7.2024

TJ Velichovky – TJ Klimkovice 1:2PK (0:0)

Branky: 23. Bednář – 25. Bano

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Rieger – Filip (21. Korityák), Emlar J. (21. Lebedinský), Bano, Pácalt (K), Németh (31. Runkas) – Karel (21. Emlar L.), Vít (21. Hanusík)

Do hry nezasáhly: Kořen, Raszka, Hykš (Hráno 2x20 minut)

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: První zápas je vždy velmi těžký, a to se potvrdilo. Byla na nás znát určitá nervozita, a to hlavně v prvním poločase, ale i přesto jsme v něm byli herně lepší, nastřelili tyč a měli další šance. Druhý poločas jsme dostali gól z jediné šance, a to rohovém kopu soupeře. Poté jsme přikovali soupeře na jeho polovinu a hrálo se pouze na jednu branku. Bohužel jsme nedokázali dát více, než jeden gól a penalty se nám nakonec staly osudnými…

TJ Velichovky – TJ Sokol Železnice 2:1 (1:0)

Branky: 17. Vít, 34. Bano – 32. Mészáros

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Pácalt (K) (21. Filip) – Rieger, Lebedinský (30. Emlar J.), Bano, Hykš (21. Raszka), Németh (30. Hanusík) – Panenka, Vít (21. Karel)

Do hry nezasáhly: Kořen, Runkas, Emlar L, Korityák (Hráno 2x20 minut)

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Náš nejlepší zápas na turnaji. Začali jsme výborně a zaslouženě jsme šli do vedení. Poté nás soupeř přehrával a byl lepší, ale my jsme obrovskou bojovností dlouho bránili vedení. Soupeř ale nakonec přece jen zaslouženě vyrovnal. My jsme se však nevzdali a po heroickém výkonu celého týmu jsme otočili výsledek v náš prospěch a v závěru již cenné vítězství udrželi.

TJ Velichovky – TJ Sokol Konstantinovy Lázně 5:0 (3:0)

Branky: 10. Runkas, 14. Panenka, 20. Panenka, 22. Hanusík, 24. Emlar L.

Sestava TJ Velichovky: Kořen – Filip, Ježek, Grmela (21. Karel) – Korityák, Bano (25. Lebedinský), Raszka (21. Hykš), Emlar J., Emlar L. – Runkas (21. Vít), Panenka (21. Hanusík)

Do hry nezasáhly: Mertlík, Pácalt, Rieger, Németh (Hráno 2x20 minut)

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Utkání hrané na jednu branku, kdy jsme unavenému soupeři dali pět branek, ale přístup a náš výkon a nasazení nebylo nic moc.

TJ Velichovky – SK Luhačovice 5:0 (2:0)

Branky: 10. Filip, 11., 30., 32., 43. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Rieger (30. Karel), Ježek, Grmela – Filip (26. Emlar L.), Bano, Emlar J. (26. Lebedinský), Pácalt (K), Németh (30. Hykš)– Panenka, Vít (26. Hanusík)

Do hry nezasáhly: Kořen, Raszka, Runkas, Korityák (Hráno 2x25 minut)

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Utkání o bronz jsme chtěli zvládnout hlavně kvůli sobě, ale všem lidem okolo. Od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem a naše hra snesla přísné parametry. Nakonec jsme soupeře porazili vysokým rozdílem a nutno říci, že naprosto zaslouženě dobrým výkonem od první do poslední minuty.

Závěrečné hodnocení realizačního týmu: Třetí místo je samozřejmě v těžké konkurenci osmi kvalitních týmů veliký úspěch (jedná se o náš čistý hattrick v zisku třetích míst), ale my jsme chtěli, a tak nějak jsme letos cítili, že by to letos mohlo vyjít ještě lépe. Bohužel jsme úplně „nezvládli“ hned první zápas a hlavně penalty, které se nám nakonec při překvapivém výsledku Železnice v jejich posledním utkání, staly osudnými. Je hrozně těžké brát turnaj zároveň jako přípravu, kdy máte v kádru 18 hráčů a na druhé straně chtít uhrát co nejlepší výsledek. Hrozně nás to všechny mrzí, ale i to bohužel fotbal přináší. Z pohledu Lázeňského poháru jako takového panuje určitě mírné zklamání. Z pohledu přípravy jsme pak velmi spokojeni s nasazením, výkony, přístupem a vystupování našeho týmu v turnaji.

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na perfektní organizaci tohoto krásného turnaje a samozřejmě našim neskutečným fanouškům, protože to nám může každý jen závidět. Veliké poděkování a uznání zaslouží určitě i rozhodčí turnaje (Martínek, Horský, Tryzna, Tokar) za perfektní a férové rozhodování v turnaji. Závěrem moc gratulujeme Mára Panenka k obhajobě nejlepšího střelce turnaje a Stanislav Ježek k zasloužené ceně pro nejlepšího hráče turnaje!