Lázeňský pohár 2008                                              21. 7. 2008

 

 

31. ročník Lázeňského poháru zavítal do Luhačovic. Po páteční dlouhé cestě jsme ve skupině „A“ hráli zahajovací zápas turnaje s Lázněmi Bělohrad. Dalšími soupeři poté byli Mšené lázně a domácí Luhačovice. Ve druhé skupině se představili Klímkovice, Janské Lázně a Konstantinovy Lázně. V neděli se konaly boje  o konečné umístění. V zápase o 7. místo jsme byli úspěšnější než Konstantinovy Lázně. Souboj o 5. místo vyšel lépe pro Bělohrad, který po penaltovém rozstřelu zdolal Železnici. Třetí místo obsadili Janské Lázně, které porazili Mšené Lázně. Finále nabídlo souboj Klimkovic s domácími Luhačovicemi. Výhra Luhačovic 2:0 znamenal triumf domácího mužstva.

V místě konání se navíc rozhodlo, že příští ročník Lázeňského poháru se bude konat u nás ve Velichovkách ve dnech 25. a 26. července příštího roku.

 

     Konečné pořadí 31. ročníku Lázeňského poháru:

 

1. FK Luhačovice

2. TJ Klímkovice

3. SK Janské Lázně

4. Sokol Čechie Mšené Lázně

5. TJ Lázně Bělohrad

6. TJ Sokol Železnice

7. TJ Velichovky

8. TJ Sokol Konstantinovy Lázně

 

Další informace najdete na www.lazenskypohar.cz.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Velichovky- Lázně Bělohrad 0:3 (0:1)

 Sestava: K. Munzar- Z. Kroupa ( M. Kašpárek), Hornych, Hořínek- M. Šubrt ( Řehák), Bém, Šolc, Petráček, Jelínek-Hiesl ( Petira), Novotný (J. Šubrt)

 

Proti účastníku I. A třídy vstupovalo naše mužstvo do letošního Lázeňského poháru. Do šancí se nejprve dostával soupeř, především po rychlých přihrávkách za obranu. Naštěstí K. Munzar držel bezbrankový stav. Naopak na druhé straně se ve velké šance ocitl Petráček, ale nedal. A tak se vedení ujal soupeř, i když branka padla z ofsajdu. Poté se soupeř dostal do vedení 3:0. Dobrou možnost na snížení měl ke konci střídající Řehák, ale nedal.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Velichovky- Mšené Lázně 0:0

 Sestava: Anschlag- Z. Kroupa ( M. Kašpárek), Hornych, Hořínek- M. Šubrt, Bém, Petráček, Šolc, Jelínek ( Řehák)- Hiesl ( Novotný), Petira

 

Do druhého zápasu nastoupil mezi tyče Anschlag a už v 1. minutě musel zasahovat. Poté byli aktivnější Velichovky, ale nepodařilo se jim vstřelit branku. Krásnou střelu Petráčka vytěsnil brankář na roh. Soupeř měl dobré možnosti z přímého kopu, ale ani jedna se neujala. Ve druhém poločase byli více dopředu aktivní Velichovky, znovu to zkoušel Petráček, ale i tentokrát brankář se štěstím vyrazil míč na roh. Ke konci však mohl udeřit soupeř, ale na brankové čáře zachraňoval Hořínek.      

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Velichovky- Luhačovice 0:1  (0:0)

 Sestava: K. Munzar- Z. Kroupa, Hornych, Hořínek- M. Šubrt ( Řehák), Bém, Petráček, Šolc, Jelínek- Hiesl, Petira

 

Před tímto utkání bylo jasné, že v případě výhry by naše mužstvo hrálo v neděli o 3. místo, případná porážka či remíza by znamenalo konečně čtvrté místo ve skupině. Ovšem čekal nás soupeř, který hrál letos krajský přebor. Jenže hned v úvodu se do šancí dostávali domácí Luhačovice, ale nás od inkasovaných branek držela  jen nepřesné zakončení a některé zákroky Kamila Munzara. U nás to zkoušel Šolc, ale neuspěl, stejně jako poté Hiesl, když se snažil překvapit brankáře. Poté se však soupeř přece jen dočkal a jedinou brankou potvrdil svůj postup do finále.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Velichovky - Konstantinovy Lázně 2:1 (1:0)

 Branky: Hiesl, Šolc

 Sestava: Anschlag- M. Kašpárek, Hornych, Hořínek- M. Šubrt, Bém, Šolc, Petráček, Hiesl- Novotný ( Řehák, J. Šubrt), Petira

 

 Úvod zápasu se našim hráčům povedl na výbornou a po standartní situaci, kterou zahrál Šolc, se hlavou prosadil Hiesl. I nadále byli Velichovky aktivní, ale chybělo zakončení. Soupeř mohl po chybách srovnat, ale jejich pokusy vychytal Anschlag nebo skončily na brankové konstrukci- celkem třikrát. Vedení tak zvýšil Šolc, když se krásně trefil z přímého kopu. Zdálo se, že si Velichovky dvoubrankové vedení pohlídají, ale přišla komplikace v podobě kontaktního gólu. To nabudilo soupeře a hnal se za vyrovnáním. Naštěstí se jim vyrovnat už nepovedlo, a tak Velichovky byli v souboji o 7. místo úspěšnější.