Lázeňský pohár 2018                                     21 – 22.7. 2018

 

Velichovky šestí v Mšených Lázních

 

Již 41. ročník se o uplynulém víkendu odehrál v Mšených Lázních na Litoměřicku.

 

TJ Velichovky- TJ Klimkovice 0:3 (0:2)

 

Stejně jako loni jsme se utkali v prvním zápase s moravskoslezskými Klímkovicemi, tentokrát však byl úspěšnější soupeř, který již ve druhé minutě po rychlé akci otevřel skóre. Naše hráče to však nepoložilo a odehráli poté dobrou pasáž, ale z ní vytěžili jen dvě nastřelené tyče. Poté se opět připomněli klímkovičtí a přidali druhou branku a poté srovnali i skóre na nastřelené tyče.  Druhý poločas náš soupeř utkání kontroloval a přidal ještě jednu branku.

 

 

TJ Velichovky – TJ Sokol Janské Lázně 2:1 (1:0)

 

V tomto utkání byli naši hráči lepší, drželi častěji míč na kopačkách, ale dlouho se nemohli prosadit. To změnil až přesnou střelou k tyči z hranice vápna Vít. I druhý poločas Velichovky držely svého soka na své polovině a směrem dopředu se zakladatelé toho turnaje nemohli prosadit. Vedení Velichovek zvýšil hlavou po rohovém kopu Mich. Novotný. Soupeř se však prosadil po nevinně vypadající akci, ale více se mu už nepodařilo.

 

.

 

TJ Velichovky – FK Luhačovice  0:4 (0:1)

 

Na závěr sobotního dne za úmorného vedra jsme se utkali proti největšímu favoritovi celého turnaje. Očekávaný scénář se od začátku naplňoval a luhačovičtí fotbalisté se chopili taktovky. První poločas jsme ještě vzdorovali a prohrávali o branku. Ve druhé půli už Luhačovice ovládly zápas a přidaly ještě tři branky.

 

 

TJ Velichovky – Železnice 0:3 (0:0)

 

Nedělní zápas o konečnou šestou pozici jsme změřily síly s Železnicí, které se v poslední době daří, o čemž svědčí její postup do I. B třídy před touto sezonou. Železničtí byli v celém zápase lepší, ale díky špatné koncovce se dlouho nemohli prosadit. O výsledku tak rozhodla  až závěrečná desetiminutovka, kdy soupeř se dokáže třikrát prosadit.

 

 

Soupiska hráčů na turnaji:

 

Hasník – Kašpar, Špaček, Dočekal, Jelínek, Karel, Mar. Novotný, Vít, Mich. Novotný, Pácalt, Grmela, J. Šubrt, Pacák, Čapek

 

 

Konečné pořadí na 41. ročníku: 

 

1.      FK Luhačovice

2.      TJ Lázně Bělohrad

3.      Sokol Čechie Mšené Lázně

4.      TJ Klímkovice

5.      TJ Sokol Železnice

6.      TJ Velichovky

7.      Sokol Konstantinovy Lázně

8.      SK Janské Lázně

 

 

Na schůzce oddílu se kromě drobných úprav pravidel řešil i jízdní řád dalších ročníků. Příští rok se turnaj stěhuje do Konstantinových Lázní, a v roce 2020 by se měl po šesti letech vrátit turnaj do Velichovek.

 

Další podrobnosti k Lázeňskému poháru naleznete na webových stránkách Lázeňského poháru. http://www.lazenskypohar.cz/