Lázeňský pohár 2019                                     20. – 21.7. 2019

 

 

Odehrán další ročník Lázeňského poháru

 

 

Již 42. ročník se odehrál v západočeských Konstantinových Lázní.

 

TJ Velichovky- TJ Klimkovice 0:6 (0:3)

 

Potřetí v řadě jsme jako prvního soupeře dostali fotbalisty z Klimkovic, hrající I. B. třídu na Ostravsku, kde se jim loni dařilo a hráli v popředí soutěže. Výkonnostní rozdíl se projevoval hned v úvodu, byli jsme pod neustálým tlakem a po deseti minutách prohrávali o tři branky. Nedokázali jsme se soupeři vyrovnat, první zápas na velkém hřišti v nové sezoně tak dopadl bídně.

 

 

TJ Velichovky – TJ Sokol Konstatnitnovy Lázně 2:5 (2:1)

 

Druhé utkání jsme zahájili proti domácímu týmu lépe a v první půli jsme byli víceméně lepším týmem. Jako první se prosadil Vít, kdy usměrnil do sítě hlavou centr z levé strany. Soupeř brzy kontroloval povedeným brejkem a zpětnou přihrávkou pod sebe na nabíhajícího hráče. Naši hráči se však dokázali oklepat a brzy se prosadil Dyrc. Jenže ve druhé půli přišel totální kolaps a zlá dvouminutovka přinesla obrácený vývoj. Domácí se nejprve prosadili ze standardní situace a vyrovnali. Jenže to nebylo vše. Krátce na to velichovský stoper zbytečně fauloval šikovného hráče v domácím dresu a kopala se penalta. Rázem domácí vedli a ani to nebylo vše. Za další půlminutu přišla chybná rozehrávka a domácí hráč nabídnuté šance využil. Rozložení naši hráči nedokázali na vývoj hry zareagovat a přišla druhá porážka.   

 

 

TJ Velichovky – FK Luhačovice  0:2 (0:1)

 

Na závěr sobotního dne za úmorného vedra jsme se utkali proti největšímu favoritovi celého turnaje.  Soupeře jsme se však nezalekli a dlouhou dobu s ním drželi krok. Zkušený soupeř si však v první půli počkal na šanci, kterou chladnokrevně využil a vedl. Snaživý výkon našich hráčů pokračoval i ve druhé půli, náznaky šancí tam byly, ale bez kýženého efektu. Luhačovice pak v závěru přidaly druhý gól a zajistily si finále

 

 

TJ Velichovky – SK Janské Lázně 5:1 (2:1)

 

Nedělní zápas o konečnou sedmou příčku jsme zakončili turnaj proti zakladateli tohoto poháru. Oslabený soupeř nás však brzy zaskočil vedoucím gólem, když sehrál pěknou akci a přesně načasovanou přihrávkou za obranu. Dobývání soupeřovy branky pokračovalo a postupem času se dařilo i prosazovat. Na vyrovnávací branku Dyrce navázal Pácalt. Druhý poločas Velichovky kontrolovaly hru a z mnoha šancí se prosadil ještě Bém a dvakrát Karel, čímž jsme tento turnaj vítězně zakončili…. 

 

 

Konečné pořadí na 42. ročníku: 

 

1.      FK Luhačovice

2.      TJ Sokol Železnice

3.      TJ Lázně Bělohrad

4.      TJ Klímkovice

5.      Sokol Konstantinovy Lázně

6.      Sokol Čechie Mšené Lázně

7.      TJ Velichovky

8.      SK Janské Lázně

 

 

Na pravidelné schůzce oddílu se řešil i jízdní řád dalších ročníků. Příští rok se turnaj po šesti letech vrátí do Velichovek a i v následujících dvou letech se bude hrát na východě Čech, v roce 2021 v Železnici a o rok později v Lázních Bělohrad

 

Další podrobnosti k Lázeňskému poháru naleznete na webových stránkách Lázeňského poháru. http://www.lazenskypohar.cz/