Lázeňský pohár 2020 Velichovky                 18. – 19. 7. 2020

 

 

Pět minut hrůzy stálo lepší umístění

 

Letošní rok se do Velichovek vrátil po 6 letech Lázeňský pohár. Domácí pořadatelé nezaháleli a snažili se pro všechny účastníky připravit co nejlepší servis. Všichni však byli zvědaví, jak si povede domácí tým, zda dokáže navázat na památnou stříbrnou jízdu v roce 2014. To se však nepovedlo.

 

 

TJ Velichovky – FK Luhačovice 0:1 (0:1)

 

Stejně jako před šesti lety na úvod stejný soupeř, ve stejný čas a o vítězi rozhodla jediná branka. Tím však shodné věci končí. Domácí hráči byli sice namotivování se předvést v co nejlepším světle, ale domácí prostředí jim ze začátku spíše svazovalo ruce a nohy. Luhačovice potvrzovaly roli favorita a byly nebezpečnější, šancí sice měly málo, ale úvodní gól přece jen vstřelily. Postupem času se však nervozita z domácích kopaček vytratila a dokázaly vyrovnat hru. Vyrovnání to však nepřineslo. I přesto podali domácí sympatický výkon, což chtěli potvrdit i ve druhém zápase.

 

 

TJ Velichovky – TJ Klimkovice 2:0 (0:0)

 

Branky: Vrátný, Vít

 

Začátek zápasu podobný scénář. Domácím se příliš nedařilo kombinovat, a tak se nepřesnostmi připravili o šanci o nějakou aktivní hru. Ani soupeř toho moc nevymyslel, a tak se čekalo více než poločas na první gól. Ten k radosti domácích fanoušků padl do sítě soupeře. Na levé straně se prosadil Németh a jeho přihrávku před branku nemohl Vrátný nedat. Soupeř musel přidat, ale domácí reagovali nejlépe, jak mohli. Z hranice vápna se prosadil Vít a cenná výhra dávala zabojovat o co nejlepší pozice pro nedělní duel o konečné umístění.

 

 

TJ Velichovky – Sokol Mšené Lázně 3:5 (1:1)

 

Branky: Karel, Rejchrt, Mich. Novotný

 

Důležitý krok k postupu minimálně mezi nejlepší čtyři týmy však domácí nezvládli. Po velké chybě prohrávali, těsně před koncem však srovnal Karel. Navíc, když se krátce po změně stran z přímého kopu trefil Rejchrt, vypadalo to slibně. Jenže, pak přišel ten nejhorší možný scénář. Ještě před tím domácí nastřelily břevno a pak se karta úplně obrátila. Soupeř brzy vyrovnal, načež během dalších necelých pěti minut přidal další dvě branky a rázem to bylo 2:4. Defenziva zkrátka nefungovala a Mšené Lázně přidaly ještě pátou branku. Na tu však domácí jen kosmeticky reagovali, kdy se prosadil Mich. Novotný. Bohužel ani poslední zápas ve skupině nepřinesl nic pozitivního pro náš tým a tak jsme díky horšímu skóre o jeden gól skončili poslední.

 

Velichovky – Konstantinovy Lázně 3:0 (1:0)

 

Branky: Dyrc, Otava, Jelínek

 

V nedělním utkání o konečné umístění si domácí částečně spravili chuť.  Po celý zápas byli lepší, i když herně to nebyla žádná hitparáda, přesto se proti týmu ze západu Čech prosadili. Skóre otevřel brzy Dyrc, ale pojistka dlouho nic. Až ve druhé půli pěkně z dálky překonal vyběhnuvšího brankáře Otava a pečeť na konečné sedmé místo přidal přesnou střelou kapitán Jelínek

 

 

Utkání o páté místo zvládly lépe Mšené Lázně, když si s přehledem poradily s Janskými Lázněmi 4:0. Duel o třetí místo rozhodl jediný gól Železnice proti Klimkovicím. Finále patřilo Luhačovicím, když přehrály Lázně Bělohrad 3:0 a slaví již počtvrté za sebou.

 

Konečné umístění:

 

  1. FK Luhačovice
  2. TJ Lázně Bělohrad
  3. Sokol Železnice
  4. TJ Klimkovice
  5. Sokol Mšené Lázně
  6. SK Janské Lázně
  7. TJ Velichovky
  8. Sokol Konstantinovy Lázně

 

 

Nejlepším hráčem byl vybrán kapitán vítězů Ondřej Červenka. Nejlepším brankářem byl Michal Bača z Klimkovic a nejlepším střelcem se s pěti zásahy stal Ondřej Brusch ze Mšených Lázní. Nejslušnější tým byl vyhlášen celek Konstantinových Lázní.

 

Štafeta Lázeňského poháru se stěhuje do Železnice, která příští rok pořádá již 44. ročník. O rok později se pořadatelství neposune příliš daleko, neboť se týmy sjedou do Lázní Bělohrad. Do Velichovek by se podle aktuální dohody vrátil turnaj opět za šest let, tedy v roce 2026.

 

TJ Velichovky děkuje všem dobrovolníkům, pořadatelům, sponzorům, kteří se podíleli na průběhu této akce.

 

Velké poděkování pak patří panu Mlejnkovi, který po celý víkend zajišťoval živé přenosy z tohoto turnaje, a na které se můžete podívat pod níže uvedenými odkazy.

 

Videozáznam - sobota (07:55-11:30)
Videozáznam - sobota (11:35-15:20)
Videozáznam - sobota (15:25-18:50)

Videozáznam - neděle (08:55-10:50)
Videozáznam - neděle (10:55-13:25)

Videoprůřez Lázeňským pohárem 2020

 

 

Velké kvantum fotografií pořídil i sekretář OFS Hradec Králové p. Douděra, na které se můžete podívat pod níže uvedeným odkazem. Touto cestou ještě jednou děkujeme panu Douděrovi.

 

Fotogalerie Lázeňský pohár 2020 - autor Lubomír Douděra

 

Vlastní fotogalerie - autor Jan Pišta.

• Lázeňský pohár (18. - 19.7.2020) - pátek
• Lázeňský pohár (18. - 19.7.2020) - sobota
• Lázeňský pohár (18. - 19.7.2020) - neděle

 

Lázeňský pohár 2020 v médiích:
Sport.cz - Škorpilův zápisník
Hradecký deník
Týdeník Gól