Lázeňský pohár 2023                                     22. - 23.7. 2023

 

 

Obhajoba třetího místa v Luhačovicích

 

46. ročník se odehrál na jihu Moravy, kde náš tým obhajoval třetí příčku. Nakonec stejně jako loni nám třetí místo neuniklo, i když průběh turnaje, zejména poslední dva zápasy musel ukázat tým charakter, vůli a bojovnost. Díky 12. hráči v týmu - tradičně skvělému Fan clubu, se však naše výprava mohla radovat z cenného umístění mezi třemi nejlepšími týmy.

 

 

FK Luhačovice - TJ Velichovky 1:0 (1:0)

Góly: 10. FK Luhačovice

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel (21. Podolník), Pácalt (K), Grmela - Rieger (25. Lebedinský), Hykš (21. Dyrc), Neméth, Kilevník, Filip - Hanusík (25. Runkas), Panenka

 

Po slavnostním zahájení nás čekal vstupní zápas proti domácímu favoritovi na zlato. Od úvodního hvizdu domácí na to šlápli a zatlačili naše hráče do defenzivy. Svůj tlak zúročili v první branku. Poté mohli ještě zvýšit z nepřímého kopu, ale domácí hráč trefil břevno. Od té doby Velichovky vyrovnaly hru a začaly přicházet i první střely na branku. Domácí brankář však neinkasoval. Když už ho ve druhé půli překonal Kilevník, zachránil svůj tým stoper včasným odkopem míče do bezpečí. Luhačovice si rovněž dokázaly vypracovat šance ke zvýšení, ale skóre se už nezměnilo. 

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Úvod zápasu nám úplně nevyšel a domácí byli lepším týmem. Nás probudil a nastartoval až úvodní gól. I my jsme měli své velké šance, ale ty jsme bohužel nevyužili. I přes prohru chválím celý tým, včetně lavičky, za přístup a výkon. Nemáme se určitě za co stydět.

 

 

TJ Velichovky - SK Janské Lázně 6:0 (4:0)

Góly: 3. Panenka, 5. Németh, 10. Kilevník, 14. Dyrc, 36. Rieger, 39. Kukal (p.k.)

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Pácalt (K), Grmela (21. Lebedinský) - Dyrc (21. Rieger), Podolník (21. Hykš), Neméth (21. Hanusík), Vít (25. Runkas), Filip - Kilevník, Panenka (35. Kukal Mi.)

 

Ve druhém zápase jsme museli potvrdit rozdíl soutěží a namlsaným fanouškům udělat první radost. Utkání mělo očekávaný průběh a během prvních patnácti minut jsme se čtyřikrát prosadili. Ve druhé půli jsme kontrolovali průběh hry a vypadalo to, že góly už padat nebudou. Až v poslední pětiminutovce jsme se dvakrát prosadili a zvítězili. Do neoficiálních rekordů turnaje se zřejmě zapsal Milan Kukal ml., který ve svém prvním zápase v 15 letech po pěti minutách na hřišti dostal možnost kopat penaltu a mohl tak být zřejmě nejmladším střelcem. 

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a připsali si tak nakonec zaslouženě vítězství. S výjimkou úvodu druhého poločasu jsem s přístupem a výkonem týmu spokojen!

 

 

TJ Klimkovice - TJ Velichovky 1:1 (1:1), pen. 1:3

Góly: 11. Panenka (p.k.) - 18. TJ KL. (p.k.)

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Rieger, Pácalt (K), Grmela - Hanusík (30. Karel), Podolník (35. Hykš), Németh, Vít (21. Dyrc), Filip - Kilevník, Panenka

 

Závěrečné sobotní utkání byl přímou bitvou o vstupenku na nedělní zápas o třetí místo. Proti soupeři, který se prezentoval dobrou prací na míči, se moc šancí neurodilo, góly padaly pouze z penalt. Nejprve otevřel skóre Panenka, Klimkovice ještě před půli stejnou mincí srovnali. Tento zápas nebyl tak atraktivní a zajímavý, co se týče herního projevu, navíc jsme mohli inkasovat z další penalty, naštěstí pro naše barvy klimkovický střelec selhal. Při remíze 1:1 se tak kopaly tři série penalt, které poslali vítěze do nedělního boje o třetí místo. Naši hráči byli stoprocentní, Mertlík ve druhé série vyčapal střelu, a tak v našem táboře mohla propuknout radost. 

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Těžké utkání proti kvalitnímu soupeři, který byl fyzicky, ale i rychlostně velmi dobře vybaven. Nám se hra úplně nedařila, projevila se určitě i únava z náročného dne, ale zvládli jsme to! Děkuji hráčům za dnešní den, věřím, že k zítřku přistoupí úplně stejně! Obrovské poděkování našemu FAN-CLUBU! To, co zde předvádí se jen tak nevidí!!!!

 

 

Utkání o konečné třetí místo:

TJ Velichovky - TJ Lázně Bělohrad 1:1 (0:0), pen: 6:5

Góly: 39. TJLB - 42. Panenka

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel (30. Lebedinský), Pácalt (K), Grmela - Rieger, Podolník (26. Hanusík), Neméth, Kilevník, Filip (40. Vít) - Panenka, Runkas (26. Dyrc)

 

Repríza loňského utkání o třetí místo přineslo zajímavou podívanou. První půle byla vyrovnaná z obou stran, oba týmy mohly otevřít skóre, ale to se nikomu nepovedlo. Ve druhé půli Bělohradští přidali, šikovní a hbití hráči nám dělali problémy a jako první se prosadili. I nadále měly Lázně Bělohrad více ze hry, ale gólová radost přišla na druhé straně, když Panenku vybídl ke skórování Kilevník. Soupeř mohl na konci rozhodnout, ale skvělý obranný zákrok na brankové čáře kapitána Pácalta byl proti. Nervydrásající podívanou tak musel rozseknout až penaltový rozstřel, který dospěl až do sedmé série, kde bělohradský hráč trefil jen břevno. 

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Náročné utkání hrané ve velkém vedru, s výborným soupeřem, který byl fyzicky a rychlostně velmi dobře vybaven. Druhý poločas jsme byli pod velikým tlakem, ale nepoložilo nás to. V těchto chvílích se ukázala morální síla týmu a výborná parta, která táhla celý lázeňak za jeden provaz! Moc děkuji VŠEM za náročný víkend, který jsme si všichni užili! Nevím, jestli má smysl děkovat opět naším FANS - ale asi ano :))) takže DÍKY!!!

 

Sobotní utkání se hrála na 2 x 20 minut, nedělní utkání na 2 x 25 minut 

 

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen domácí Jan Jelínek a brankářem železnický mladík Filip Burgert. "Pouhé" tři vstřelené branky stačily velichovskému Marku Panenkovi k ceně pro nejlepšího střelce. Na tradiční schůzce oddílů bylo potvrzeno, že příští, již 47. ročník zavítá do Velichovek a to o víkendu 20. - 21.7.2024.

Konečné pořadí na 46. ročníku Lázeňského poháru v Luhačovicích:

 

1. FK Luhačovice

2. TJ Sokol Železnice 

3. TJ Velichovky 

4. FK Lázně Bělohrad 

5. TJ Klimkovice 

6. Sokol Mšené Lázně 

7. SK Janské Lázně 

8. Sokol Konstantinovy Lázně

 

Další podrobnosti k Lázeňskému poháru naleznete na webových stránkách Lázeňského poháru. http://www.lazenskypohar.cz/