Přípravný turnaj                                 16. 7. 2011

 

Libotovská obhajoba

 

Fotbalisté Velichovek se opět účastnili tradičního turnaje v Libotově, kterého se stejně jako loni zúčastnila čtyři mužstva. Naši hráči dokázali ve všech utkáních zvítězit a navíc přidali další dvě individuální trofeje. Nejprve převzal Jaroslav Šubrt pohár pro vítězné mužstvo. Poté Dušan Petráček cenu pro nejlepšího střelce a Tomáš Hasník pro nejlepšího brankáře. Turnaje se i díky dovoleným zúčastnili kromě některých stálých hráčů týmu i bývalí hráči Velichovek, příslibem byly výkony mladých dorostenců. Jedinou kaňkou bylo obnovené zranění obránce Jana Hornycha.  

 

Velichovky – Bílá Třemešná 2:1 ( 0:0 )

Branky: Rykr, Petráček

 

Opatrný fotbal s minimem šancí byl viděn v prvním zápase. Postupně se našim hráčům dařila kombinace a byli aktivnější. Branky však padaly až ve druhé půli. Nejprve se pěknou střelou k tyči prezentoval Rykr a poté zvýšil náskok Petráček. Soupeř už v samém závěru stihl jen korigovat.

 

Velichovky – Kousci Laušmanovi ( Dvůr Králové ) 4:3 ( 4:2 )  

Branky: Petráček 2x, Dyrc, Rykr

 

Do utkání vstoupili lépe naši hráči a Petráček poslal Velichovky do vedení. Soupeř však zanedlouho vyrovnal, ale vedení na naší stranu strhl Dyrc. Vedení poté zvýšil svým druhým gólem Petráček a poté zaskočil soupeřova brankáře Rykr. Jenže soupeř ještě do poločasu snížil, a tak byla druhá půle otevřená. V něm však Velichovky hlídaly vedení, které pak zdramatizovala branka z nepochopitelně nařízené penalty. Výhru si však již Velichovky nestačily vzít.

 

Velichovky – Libotov 5:1 ( 4:1 )

Branky: Petráček 2x, Vršecký 2x, Křovák

 

Velichovky již měly jasné prvenství na turnaje, přesto zápas nevypustily a dokázaly pořádající celek porazit. Nejlepší střelec turnaje Petráček nejprve připravil dvě branky pro Křováka a Vršeckého, aby poté se s pomocí tyče trefil sám. Do poločasu se ještě podruhé prosadil Vršecký a ve druhé půle přidal po pěkné akci Petráček svůj celkově pátý gól na turnaji.

 

Soupiska Velichovek na turnaji ( zápasy / branky )

Hasník (3/0) – M. Kašpárek ( 3/0), Bém ( 3/0), Kašpar (3/0), Svobodová (3/0), Hornych ( 1/0), Kukal ( 2/0), Jelínek (3/0), Křovák (3/1), M. Šubrt ( 3/0), Karel (3/0), J. Šubrt (3/0), Šedivec (1/0), Rykr (3/2), Vršecký (1/2), Dyrc (3/1), Petráček (3/5)

 

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE